zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jakub Zindulka se narodil v roce 1966, po maturitě na gymnáziu, jemuž dal přednost před studiem konzervatoře, byl přijat na pražskou DAMU. Do angažmá v DJKT nastoupil vzápětí po jejím absolutoriu v roce 1988. Za svojí dosavadní plzeňskou kariéru vytvořil téměř šedesát charakterově i žánrově rozdílných postav.

Zvlášť přesvědčivý je Jakub Zindulka v rolích snaživých úředníků, roztržitých intelektuálů, zraněných, odmítnutých nápadníků či ambiciózních, dravých mužů, dychtících po moci. Mezi postavy, které velmi zaujaly, patří milenec Dorant v rokokové „Hře lásky a náhody“, zrazený Ženich v tragickém dramatu „Krvavá svatba“, Rakitin v „Bratrech Karamazových“ a Samko v „Gazdině robě“. V poslední době podal skvělý výkon jako Ansel v grotesce „Zabiják Joe“ i jako přátelský Le Bret v „Cyranovi z Bergeracu“.

Jakub Zindulka spolupracuje s rozhlasem i dalšími médii a sám autorsky tvoří. Zabývá se také amatérským divadlem – v občanském sdružení Plzeňská neprofesionální scéna, které vede, režíroval se skupinou „Spodina“ například text „Tam dole“ podle Luise Buñuela, současnou hru dramatika Igora Bauersimy „norway.today“ a Gogolovu „Ženitbu“.

Mohli by vás také zajímat…