zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jamie Carragher hraje na postu stopera za tým LIVERPOOL FC. Je odchovancem tohoto klubu. Profesionální kontrakt podepsal v 18 letech. Jeho debut se odehrál 8.ledna 1997. Do základní sestavy se začal prosazovat v roce 1999. Za Liverpool od odehrál již 473 startů ve kterých vsítil 4 goly. Spolu se Stevenem Gerrardem je asi nejdůležitější součástí současného mužstva a taky jeden z nejoblíbenějších hráčů, protože je odchovancem klubu.

Nedávno se vzdal možnosti reprezentovat Anglii, protože dostával málo příležitostí a chtěl se naplno věnovat klubovému fotbalu.Je zástupcem kapitána po Steviem Gerrardovi. S týmem Liverpoolu zvedl nad hlavu už všechny možné trofeje-FA Cup, Community Shield, UEFA Cup, CHampions League. Co mu stále chybí je pohár pro vítěze Premier League. Je také klubovým rekordmanem v počtu startů v evropských pohárech, když loni překonal dlouholetý rekord Iana Callaghana .

V anketě 100 Players who swhook the Kop-100 hráčů kteří otřásli the Kop (nejslavnější tribuna na Anfieldu, domácím stadionu Liverpoolu) skončil 7. ,čímž také potvrdil že je ve svý 29 letech legendou Liverpoolu i celého anglického fotbalu.

Mohli by vás také zajímat…