zavřít
Upravit životopis

Životopis

Celým jménem James Trevor Oliver. Známe jako světoznámého kuchaře.Jeho příběh začal tak,jak se to stává mnoha kuchařům.Do kšeftu se prostě narodil.V roce 1975 se matce Sally a otcovy Trevorovi,kteří provozovali v Essexu vyhlášenou kriketovou hospodu,narodil syn Jamie.První praxi tudíž získal,ještě než nastoupil na záklaní školu:se smetákem,vývrtkou a poději i nožem.Chodil s otcem nakupovat suroviny,učil se poznávat správné chutě.

Po abolvování hotelovky Westminster Catering College už si předává jedná dobrá sudička za druhou.Jako první stojí láska k italské kuchyni,a tak nastupuje k Antoniu Carlucciovi legendě a kmotru italské kuchyně v Británii.Tam poznává Gennara Contalda,svého budoucího gurua,jehož dnes diváci znají jako šedou eminenci z Jamieho kuchařek a televiznich serii.Po roce u Carluccia dostal vytouženou práci v River Café,slavné londýnské restaurace na břehu řeky Temže,již vlastní dvě ještě slavnější šéfkuchařky -Rose Grayová a Ruth Rogersová.

Na jednoho obyčejného kluka,kterému zatím nebylo ani dvacet,je to už dlouhá řada velkých jmen.Když jednou přijde do River Café televizní štáb natáčet dokument,udělá se komusi důležitému špatně,a tak Jamie zaskočí.Do dvou týdnů má tenhle užvaněný mladíčký talent nabídku na vlastní televizní show od pěti (!) různých televizních producentů. Vybere si si Pat Llewelynovou,která už před tím objevila režírovala Two Fat Ladies(v česwkém dabingu Dvě Damy Při Těle).

Následuje každý rok jedna serie a nová kuchařka.Sada vlastního nádobí,reklamní kampaň pro Tefal,titulní stránky a road show.Od začátku bylo jasné,že je tu televizní šéfkuchař,jemuž Pán Bůh nadělil silné charisma a něco navrch.Co to bylo?

Mohli by vás také zajímat…