zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jan Adámek se narodil v Brně 15. února 1979. Vystudoval obchodní akademii a v roce 1998 byl přijat na DiFa JAMU, obor činoherní herectví do ateliéru prof. Josefa Karlíka. V roce 2002 ukončil magisterský program a pokračoval v postgraduálním studiu na stejné fakultě. Doktorský program nedokončil.

Od svých sedmi let se věnuje divadlu a herectví. Herecky hostoval v divadlech po celé republice např. Činoherní klub Praha, Divadlo husa na provázku Brno, Městské divadlo Zlín, Národní divadlo Brno, divadlo Polárka Brno...

V rámci postgraduálního studia začal v roce 2002 učit předmět akrobacie a herecká pohybová tvorba, od roku 2006 byl na DiFa JAMU zaměstnaný zpočátku na extení úvazek a posléze jako interní pedagog. Spolupracoval coby choreograf na několika inscenacích ve Slováckém divadle v Uherském hradišti nebo v divadle Polárka v Brně. Své působení na DiFa JAMU ukončil v roce 2008 a odešel na volnou nohu.

Na obrazovce se objevil v seriálech České televize, Četnické humoresky a Černí baroni. Zahrál si také v sitcomu Helena a v Ordinaci v růžové zahradě 2 na kanálu TV NOVA. Epizodní postavu si zahrál ve filmu "KAMEŇÁK 4" v režii Jána Nováka.

Od roku 2007 působí v ČT jako průvodce pořadu pro děti a mládež: "Záhady Toma Wizarda", dále moderoval slavnostní předávání výročních cen "Zlatý oříšek 2013", závěrečnou sérii dětské soutěže "Věříš si?" a od roku 2015 je moderátorem dětské mutace legendárního "AZ KVÍZU junior", který jede na ČT D.

Jako asistent režie se podílel na vzniku cyklu "ROZSUDEK", který uvedla Česká televize na počátku roku 2014.

Dále se věnuje moderování různých společenských a sportovních akcí a také produkční a marketingové činnosti v kultuře, reklamě a filmu.

Mohli by vás také zajímat…