zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jan Hrušinský je herec a divadelní ředitel, syn českého herce Rudolfa Hrušínského. Vystudoval hudebně-dramatické odd. pražské konzervatoře a divadlu se profesionálně věnuje nepřetržitě od roku 1976.

V letech 1976 – 1984 byl členem Činoherního studia Ústí nad Labem a v letech 1984 – 1990 pražského Realistického divadla. Od té doby spolupracoval krátce s Janem Grossmanem v Divadle Na zábradlí, s divadlem Rokoko a Divadlem v Řeznické.

Nezlákalo ho ani Národní divadlo, ani Divadlo Bez zábradlí, ačkoli v obou hostoval, ale zaměřil se na trvalejší spolupráci s Divadlem ABC, ke které ho počínaje zahajovací inscenací Jak jsem vyhrál válku v roce 1994 získal umělecký šéf Milan Schejbal.

Herec tak pokračuje v rodinné tradici, neboť tu v Osvobozeném divadle hrál kdysi jeho dědeček a v Městských divadlech pražských o pár desítek let později hostoval jako herec a režisér i jeho tatínek.

Divadelní společnost Jana Hrušínského oslavila v roce 2012 deset let své činnosti.

Jan Hrušinský si zahrál také v mnoha českých filmech a pohádkách, např. Dívka na koštěti, Můj brácha má prima bráchu, Jak se budí princezny atd.

Mohli by vás také zajímat…