zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jan Smigmator se narodil 17.1.1986 v Jihlavě. Od útlého dětství silně inklinoval k hudbě, jako čtyřletý zpíval sóla ve folklórním souboru Kvíteček...už tehdy lehce swingoval! Jazzu se začal věnovat ale později...ve třinácti letech vyhrál dětský jazzový festival "Baby sing jazz" v Litvě, na který se po dvou letech vrátil, aby získal bronz a zvláštní cenu poroty za profesionální výkon.

Za reprezentaci České Republiky v zahraničí a za úspěchy, které sklidil, byl oceněn ministrem kultúry Pavlem Dostálem a tehdejší první dámou Dagmar Havlovou. V roce 2001 zahájil studium na Pražské konzervatoři na oddělení populární hudby a jazzu ve třídě jazzové zpěvačky profesorky Evy Svobodové. Od roku 2005 studuje zpěv u vynikajícího zpěváka Josefa Štágra ( Jesus Christ Superstar, Bídníci, Miss Saigon ) Je sólistou Orchestru Václava Hybše a Big bandu Kentonmania Rudolfa Mazače, se kterým se pravidelně účastní jazzových festivalů a koncertů jak na domácí, tak zahraniční scéně.

Jan Smigmator vystoupil již v mnoha televizních a rozhlasových pořadech ( Snídaně s Novou, Dobré ráno s ČT, Šance, Ego, Jazztest, Jazznotes, Rádio na polštář, Cambus ad.) Od roku 2006 Jan Smigmator vystupuje se svým doprovodným bandem, který je složen z mladých jazzových hudebníků studentů Pražské a Ježkovy konzervatoře. V současné době hraje v muzikálech Golem a Jack Rozparovač!