zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jana Doležalová se narodila 23.6.1981 ve Šternberku a do svých 16 let žila v Uničově. Po ukončení Střední zdravotnické školy v oboru Farmaceutický laborant v Olomouci studovala Farmaceutickou fakultu na Karlově Univerzitě. Studium zakončila slavnostní promocí 28. 6. 2004 v pražském Karolinu.

Ve stejném roce (17.4.) zvítězila ve finále soutěže Miss ČR 2004 a získala i titul Miss televizních diváků. V listopadu 2004 reprezentovala ČR na světové soutěži Miss World 2004. Při finále této soutěže dne 4.12. byla vybrána mezi TOP 10 nejkrásnějších dívek společně s Miss Peru, Miss Dominikánské republiky, Miss Rusko, Miss Polsko, Miss Trinidad a Tobago, Miss Čína a Miss Filipíny.

V roce 2004 se také stala Patronkou stacionáře Jasněnka, což je zařízení pro postižené děti. Cílem jejího patronátu je mediální zviditelnění a získávání finanční podpory, potřebné pro bezproblémový chod tohoto zařízení. V rámci její práce se zúčastňuje nejrůznějších charitativních akcí, jejichž výtěžky jsou určeny pro podporu potřebných projektů.

Po roční přípravě rigorozní práce Jana její obhajobou v květnu 2005 získala také titul Dokorka farmacie.

V prosinci roku 2006 reprezemtovala Českou republiku na soutěži Miss Queen of the Year konané v Kuala Lumpur v Malajsii. Získala titul Miss Perfect body, Miss Eyewear beauty a také hlavní titul Miss Tourism Cosmopolitan International.

V pohádce Peklo s princeznou hraje čertici, která si má vzít Lucifera.
Má ráda sport a červené růže.

Mohli by vás také zajímat…