zavřít
upravit profil

režisérka, scénáristka, dokumentaristka

37 let,narozena: 30. 7. 1980 Praha, Československo 

Upravit životopis

Životopis

Jana Počtová studovala na Filozofické fakultě Katedru teorie a dějin dramatických umění a poté přešla na Filmovou a televizní akademii Múzických umění na Katedru dokumentární tvorby. Během studií absolvovala i zahraniční stáž v Paříži na Université Paris 8.

Spolupracovala na několika filmových festivalech např. MFF Karlovy vary, Jeden svět či AFO Olomouc. Spolupracovala s nadací „Člověk v tísni“, na projektu o dcerách politických vězňů „Dcery 50. let“ a dlouhodobě pracovala na projektu Česko‐Německého fondu budoucnosti „Živá paměť“ pro německou vládu, kde sbírala výpovědi lidí nuceně nasazených za 2. svět. války a lidí, kteří přežili koncentrační tábory. S Českou televizí spolupracovala např. na cyklech: Příběhy slavných, Cestománie či Generace 0.

Z její vlastní autorské tvorby je možné jmenovat např. filmy „Eshq“ (dokumentární film z Afghánistánu, portrét 4 žen týkající se tématu lásky, partnerských vztahů, kulturních odlišností... Film byl uveden na MFF Jihlava v hlavní soutěži, MFF Jeden svět, Academia film Olomouc – Cena Nadace Marie a Josefa Hlávkových, Cena na festivalu dokumentárních filmů Na dotek pro dok. filmy do 60 minut, televizní premiéra v České televizi 1. září 2005), dále divadelně ‐ filmový projekt „Vostodvacet“ (8 osob uzavřených na několik dnů v malém prostoru, s úmyslem vytvořit si tvůrčí prostor... Uvedeno na MFF Jihlava v hlavní soutěži, MFF Jeden svět 2006, Academia film Olomouc) či poslední film „Palác Akropolis → Akráč“ (sběrný dlouhometrážní dokument o multikulturním stánku Prahy. Jak se utvářel náš nejlepší hudební klub...).

Jana Počtová

37 let, režisérka, scénáristka, dokumentaristka

Mohli by vás také zajímat…