zavřít
Upravit životopis

Životopis

Během posledního roku na střední škole Madison High School se s rodinou přestěhovala z New Jersey do texaského Houstonu, kde začala sledovat jeden z nejvýznamnějších místních experimentálních hereckých klubů Comedy Workshop, ale sama o herecké kariéře neuvažovala. Po ukončení studia historie v Providence College na Rhode Islandu přesídlila do Bostonu, kde vystřídala řadu zaměstnání (mj. messenger na kole, prodavačka obuvi, číšnice) a začala se uplatňovat jako komička v klubech.

Její ostré, důvtipné výpady proti populární kultuře z ní učinily hvězdu zábavních TV programů a talk show, např. Half Hour Comedy Hour, The Larry Sanders Show (1992-97) a The Ben Stiller Show (1992-93). Na základě úspěšného účinkování ve Stillerově pořadu, kde prokázala talent skvělé imitátorky (např. parodie hereček Juliette Lewisové a Demi Mooreové) a bystré herečky, byla angažována do oblíbených pořadů Saturday Night Live (1994-95) a TV Nation (1994), s jejichž úrovní však nebyla spokojená.

Na film. plátno ji uvedl Ben Stiller, když jí svěřil jednu z hlavních úloh nonkonformní dívky Vickie Minerové, která sdílí společnou domácnost se svými bývalými spolužáky, v hořké komedii Bolestná realita. Zřejmé sklony k sebeironii mohla naplno projevit v romantické komedii Proč kočka není pes? (r. M. Lehmann), v níž ztělesnila sympatickou, ale nepříliš půvabnou veterinářku a rozhlasovou moderátorku Abby Barnesovou, která nalezne prostřednictvím svého pořadu po telefonu milovaného muže (Ben Chaplin).

Z jejích dalších film. rolí vyniká postava zakomplexované a dryáčnické byznysmanky Heather Mooneyové v přepisu divadelní komedie Romy a Michele (r. D. Mirkin). Jako host se objevila mj. v seriálech Ellen, Seinfeld - ČTV, Law & Order (Zákon a pořádek), Mad About You (Jsem do tebe blázen - ČTV). Je majitelkou produkční společnosti I Hate Myself Productions. Se Stillerem napsala knihu Feel This Book: An Essential Guide to Self-Empowerment, Spiritual Supremacy and Sexual Satisfaction (1999).

Mohli by vás také zajímat…