zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jannik Hansen je dánský hokejový útočník hrající v severoamerické National Hockey League (NHL) za tým Vancouver Canucks, který ho v roce 2004 draftovel z 287. příčky.

Hráčská kariéra
Hansen začal hrát profesionálně lední hokej ve věku 16 let, když nejprve nastupoval v dánské lize za mužstvo Rødovre Mighty Bulls dánské lize a posléze ve švédských juniorských za soutěžích za tamní Malmö Redhawks. V Rødovre působil tři sezóny, během nichž byl vybrán v draftu v roce 2004 na 287. místě kanadským týmem Vancouver Canucks. Rok po jeho výběru se přesunul do Severní Ameriky, kde působil jednu sezónu v tamní juniorské lize Western Hockey League (WHL) za mužstvo Portland Winterhawks. V sezóně 2006/07 začal hrát American Hockey League (AHL) na farmě Canucks v Manitoba Moose. Tu sezónu, byl z farmy povolán do první týmu Canucks, za který nastoupil v National Hockey League (NHL). Později se stal prvním dánským hokejistou, který zaznamenal bod v playoff NHL. Po dalším působení v Manitobě se Hansen na plno prosadil v týmu Canucks.

Na mezinárodní úrovni působil Hansen za dánský národní tým na čtyřech světových šampionátech. Na juniorské úrovni reprezentoval Dánsko jak v kategorii do 18 let, tak i v kategorii do 20 let.

Jannik Hansen

31 let, hokejový obránce