zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jarek Filgas se narodil v Prlově na valašsku. Jeho hudební prvopočátky patří kapele, kterou založil spolu se svými spolužáky na střední škole. Tehdy ještě ovšem hrál na bicí. Dle jeho slov jej to bavilo, pak je ale slyšel jeden člověk z branže a Jarkovi doporučil přechod na zpěv.

Od té doby tedy Jarek zpívá. Vystřídal kapely hrající převzatý repertoár - Griffith a Kosovci. Mezi těmito dvěmi angažmá patří kapela Leopard - Jarkova první s vlastní tvorbou. V polovině roku 1992 Jarek přechází ke kapele Premier, kde působil též Pepa Pavka - bubeník z kapely Argema, která v té chvíli měla tvůrčí pauzu. Kluci se tam dlouho neohřáli, objevily se neshody se členy a Pepa s Jarkem odešli založit Argemu znovu.

V roce 1993, záhy po vydání 1. CD Poprvé, Jarek Argemu opouští a zpívá v kapele Vivian, ovšem brzy se opět vrací do Argemy. Právě v roce 1995 ale Jarek z Argemy odchází podruhé a vydává se na sólovou dráhu. Za zády mu hraje nejprve kapela pojmenovaná Cobra, později Jarkův J.F.Band, kde hrál mimochodem i Adam Titz.

Rok 2003 ale již patří kapele Bagr, kde se Jarek opět s Adamem Titzem setkal. Adam klávesy, Jarda zpěv a na výběrovém albu kapely Bagr se objevila i Jarkova Manekýna. V roce 2005 přechází opět k Premieru, kde působí další zhruba dva roky. Z Premieru je opět vyhoštěn, objevily se zprávy o problémech s návykovými látkami, ale Jarek se zlomit nedal. Začal shromažďovat materiál na své další sólové album, když se v Argemě uvolnilo místo zpěváky a Jarek získal nabídku v této kapele, znovu zpívat. Od začátku roku 2007 tedy Jarek Filgas působí v Argemě.