zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jarmila Gajdošová, v letech 2009–2011 užívající jméno Jarmila Grothová je australská profesionální tenistka. Před 23. listopadem 2009, kdy obdržela australské občanství, reprezentovala čtyři roky na profesionálním okruhu rodné Slovensko.

Ve své dosavadní kariéře vyhrála na okruhu WTA Tour dva turnaje ve dvouhře a jeden ve čtyřhře. V rámci okruhu ITF získala do roku 2013 jedenáct titulů ve dvouhře a pět ve čtyřhře.

Spolu s krajanem Matthew Ebdenem vyhrála smíšenou čtyřhru na Australian Open 2013, když ve finále porazili český pár František Čermák a Lucie Hradecká.

Na žebříčku WTA byla ve dvouhře nejvýše klasifikována v květnu 2011 na 25. místě a ve čtyřhře pak v srpnu 2012 na 34. místě. Trénuje ji Michael Tisdale.

Ve slovenském fedcupovém týmu debutovala v roce 2003 červencovým čtvrtfinálem Světové skupiny proti Belgii, v němž prohrála se spoluhráčkou Lubomírou Kurhajcovou čtyřhru. Jednalo se o její jediné utkání odehrané ve slovenských barvách. Za australské fedcupové družstvo poprvé nastoupila v hobartském čtvrtfinále Světové skupiny 2011 proti Itálii, v němž vyhrála nad Schiavoneovou a poté podlehla Pennettaové. Do roku 2013 v soutěži nastoupila k pěti mezistátním utkáním s bilancí 5–2 ve dvouhře a 0–3 ve čtyřhře.

Austrálii reprezentovala na Hrách XXX. olympiády v Londýně, kde nastoupila po boku Anastasie Rodionovové do ženské čtyřhry. V úvodním kole vypadly s šestou nasazenou ruskou dvojicí Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová.

Juniorská kariéra
Mezi juniorkami se probojovala do semifinále dvouhry dvou Grand Slamů ve Wimbledonu 2003, kde podlehla pozdější belgické vítězce Kirsten Flipkensové a na Australian Open 2004, kde nestačila na Češku Nicole Vaidišovovou. V Melbourne Parku si daný rok zahrála spolu se Šachar Pe'erovou také semifinále čtyřhry. Společně s českou hráčkou Andreou Hlaváčkovou získaly turnajový triumf ve čtyřhře římského Italian Open 2003.

Soukromý život
Narodila se roku 1987 v československé Bratislavě do rodiny inženýrů Jana a Jarmily Gajdošových. Matka zemřela v září 2012. Má staršího bratra Jana Gajdoše, který byl profesionálním lyžařem. V únoru 2009 se vdala za australského tenistu Samuela Grotha. V dubnu 2011 došlo k odloučení manželského páru a tenistka se vrátila k dívčímu jménu Gajdošová, které je nadále používáno v oficiálních materiálech WTA.