zavřít
upravit profil

herec, principál cirkusu jo-joo

narozen: 30. 8. 1955 Rychnov nad Kněžnou, Československo  † 20. 2. 2021 Praha, Česká Republika

Upravit životopis

Životopis

Jaromír Joo se narodil 30.8.1955 v Rychnově nad Kněžnou rodičům Jaromírovi a Stanislavě Joo.

Od dětských let se věnoval tréninku v cirkusové manéži, především žonglování a provazochodectví. Během působení v Československých cirkusech a varieté byl zařazen jako artista již zmíněných disciplín. Působil také ve Varieté Praha v Lucerně a v brněnském varieté Rozmarýn. Zúčastnil se festivalu na Kubě. Hostoval také v Mongolsku, Rusku a tehdejší NDR.

Po revoluci založil svůj vlastní podnik, jehož byl jediným vlastníkem čímž navázal na rodinnou historii předků. Byl ženatý s manželkou Marcelou, měl dvě děti: Patrika a Marcelu. Věnoval se zejména žonglérským vystoupením v manéži. Zajímavý byl hlavně unikátní výcvik leoparda, který jako jediný v Evropě vystupuje pouze na vodítku bez ochranné klece. Této ojedinělé důvěry mezi šelmou a člověkem získal dlouhodobým koncepčním výcvikem, při kterém razil heslo cukru a trpělivosti, o čemž svědčí desatero dobrého krotitele.

Jaromír Joo zemřel 20.2.2021, o čemž veřejnost informoval Cirkus Jo-Joo na svém facebookovém profilu. Důvod však nebyl v příspěvku zmíněn.