zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jaroslav Kameš začínal s hokejem v šesti letech v Kladně, kam ho přivedl jeho otec, který sám hrál hokej. V Kladně působil až do svých pětadvaceti let, výjimkou byla jedna sezóna strávená na vojně v "béčku" Dukly Jihlava v Táboře. K prvnímu utkání v nejvyšší soutěži nastoupil v osmnácti letech a zároveň se tak setkal v jednom týmu se svým nynějším koučem Miloslavem Hořavou.

Z Kladna zamířil na Moravu do Zlína, kde působil v letech 1994 - 1999. Ve zlínském angažmá se setkal s jediným současným hráčem Orlů - Markem Vorlem. A hned první sezónu se sešel v jednom týmu s Romanem Kaňkovským a společně hráli extraligové finále proti Vsetínu, které vyhrál Vsetín a získal první mistrovský titul.

Po pěti letech ve Zlíně následovalo jeho první zahraniční angažmá u ledních medvědů v Berlíně, kde strávil jednu sezónu. V roce 2000 přišla nabídka ze Vsetína, kterou přijal. Byla to pro něj šťastná sezóna 2000/2001, ve které získal svůj první a dosud jediný mistrovský titul. Roční působení ve Vsetíně vystřídalo tehdy neobvyklé angažmá v ruském klubu Avangardu Omsk. Smlouvu na jeden rok ruský klub neprodloužil a Jaroslav Kameš se stal volným hráčem. Ve Znojmě podepsal smlouvu 1.10.2002.

Za českou reprezentaci odehrál sedm zápasů a v roce 1994 se zúčastnil jako třetí brankář olympiády v Lillehameru.

Po sezóně 2002/03 skončil ve znojemském klubu. Znovu byl angažován v prosinci 2006 jako druhý brankář.