zavřít
Upravit životopis

Životopis

Narodil se v Liberci, kde také na sebe upozornil v dresu juniorky tehdejšího TJ Stadion. V létě 1988 zamířil starší z hokejové bratrské dvojice na vojnu do VTJ Písek. Na revoluční ročník 1989-1990 byl už Nedvěd zpátky v Liberci, nyní již ve druholigovém áčku.

Po roce se "Méďa" přesunul do Sparty, která těsně předtím vyhrála titul. První Nedvědovo sparťanské angažmá trvalo však jen rok, pak tehdy dvaadvacetiletý bek zamířil na dva roky do Olomouce. V létě 1993 zamířil do amerického státu Ohio, konkrétně do týmu Cincinnati Cyclones, hrajícího IHL. Na dva zápasy se Nedvěd také mihl v dresu Birmingham Bulls v ECHL. Rok za mořem byl pro Nedvěda dostatečný a zamířil zpět do Čech.

Hokejová kariéra ho zavedla podruhé do Holešovic. V dresu Sparty vyčníval Nedvěd čtyři roky, během kterých nastřílel osmatřicet branek a nasbíral devětaosmdesát přihrávek! V létě 1998 se upsal Jaroslav Nedvěd Rytířům z Hämeenlinny. Na severu Evropy vydržel jen rok. Vysoký bek si zřejmě nechtěl nechat ujít první extraligový titul Sparty a tak se vrátil do Prahy. Ze zisku poháru se Spartou se radoval i na jaře 2002, kdy byl s osmačtyřiceti body v hodnocení plus / mínus v tomto ohledu nejlepší z extraligy. Nedvěd se stal dokonce nejlepším ligovým obráncem. Na Spartě zůstal ještě rok, před sezonou 2003/2004 však tehdejší vedení dalo Nedvědovi na vědomí, že i přes platnou smlouvu o něj nestojí.

Jaroslav Nedvěd chvíli spekuloval o zájmu z Ruska, pak se však rozhodl pro návrat do Liberce, nyní již extraligového. Pod Ještědem ofenzivnímu zadákovi pšenka nekvetla, na závěr sezony se vydal do Slovanu Bratislava. Nedvěd si stěhování zřejmě oblíbil a proto načal "výlukovou" sezonu 2004-2005 v Rusku, konkrétně v Nižněkamsku, ale stejně jako rok předtím dohrál ročník na Slovensku. Ne však ve slovenské metropoli, ale v dresu MsHK Žilina. Po slovenské zkušenosti se Nedvěd rozhodl pro asijskou zkušenost a spolu se svým exparťákem ze Sparty Patrikem Martincem odletěl do korejského klubu Anyang Halla Winia. V něm se milovníkovi plzeňského piva a golfu dařilo, během dvou let si připsal osmdesát bodů.

I přes zájem z Koreje se na jaře 2007 rozhodl zůstat v Evropě, i díky faktu, že se na svět chystal jeho třetí potomek. Letní přípravu zahájil Nedvěd ve Spartě, ale brzy podepsal smlouvu ve francouzském Rouen. Holešovický klub však projevil o zkušeného beka zájem a tak se Nedvěd ze smlouvy vyvázal a podepsal nový kontrakt ve Spartě.