zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jaroslav Roubík je odchovancem pražské Sparty. V holešovickém týmu prošel všemi mládežnickými kategoriemi a v sezóně 1996/97 poprvé okusil extraligu dospělých. Po roce stráveném v druholigových Neratovicích nastupoval Roubík střídavě za Spartu a prvoligový Beroun. V roce 2000 přestoupil útočník do Kladna, ani tady se však nedokázal naplno prosadit a většinu sezóny odehrál opět v Berouně.

Přes Chomutov se Roubík dostal v sezóně 2002/03 do Hradce Králové, kde působil mimo několika startů za sousední extraligové Pardubice až doteď. V dresu Východočechů vyrostl v lídra týmu, bylo mu svěřeno i kapitánské céčko.

Roubíkova bilance za Hradec Králové budí respekt. Za osm sezón odehrál forvard celkem 431 zápasů, ve kterých se radoval ze 193 branek a 261 přesných přihrávek, což dává průměr více než bod na zápas.

“Jaroslav Roubík patří stabilně k nejlepším hráčům první ligy, jsme proto moc rádi, že budeme moci v nejdůležitější fázi sezóny využít jeho zkušeností v našem týmu,” uvedl při jeho příchodu tiskový mluvčí Lvů Přemysl Zeman.