zavřít
Upravit životopis

Životopis

Americký filmový a televizní herec Jason Kent Bateman se narodil v New Yorku. Když mu deset, šel doprovodit kamaráda na konkurz, z něhož ale neplánovaně jako vítěz vyšel on. Ve dvanácti debutoval v televizi v seriálu LITTLE HOUSE ON THE PRAIRIE. Po ukončení střední školy Pacific Hills se objevil v několika show jako například SILVER SPOONS, IT'S YOUR MOVE, SIMON či CHICAGO SONS.

Nijak závratně se mu ale nedařilo a jeho kariéra začala pomalu, ale jistě stagnovat. Comeback přišel až v roce 2003, kdy ho mezi hvězdy katapultoval komediální sitcom ARRESTED DEVELOPMENT. Vše vyvrcholilo v roce 2005, kdy byl za svůj výkon oceněn Zlatým Glóbem.

Následovaly štěky v komediích VYBÍJENÁ či STARSKY& HUTCH. V roce 2007 pak konečně přišly kýžené role. Zahrál si v politicky laděném KRÁLOVSTVÍ Petera Berga, odpočinkové fantasy ŘÍŠE HRAČEK a nakonec v oscarovém snímku Jasona Reitmana JUNO. Po boku Willa Smithe si zahral v akční komedii HANCOCK, dále v krimi dramatu STATE OF PLAY či komedii Šéfové na zabití.

Jason má starší sestru Justine, taktéž herečku. Od roku 2003 je šťastně ženatý s Amandou Anka – dcerou známého zpěváka Paula Anky. Od narození jejich dcery Francescy Nory žijí společně v Californii.

Mohli by vás také zajímat…