zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jason je synem Garyho Biggse, ředitele lodní přepravy, a Angely Biggs, zdravotní sestry. Svou kariéru začal v pěti letech, kdy byl vybrán pro focení do reklamních katalogů a zahrál si v několika reklamách. Díky těmto aktivitám se již v 13 letech objevil ve filmovém dramatu "The Boy Who Cried Bitch" (1991).

Stejný rok následovala role v sitcomu "Drexell's Class" televizní stanice FOX. Seriál byl však po roce natáčení zrušen a Jason si musel tři roky počkat, než dostal příležitost objevit se v dalším televizním seriálu "As the World Turns" (1994-1995). Za jeho dvouleté působení byl nominován na cenu Daytime Emmy. Díky tomuto úspěchu se objevil ve filmové komedii "Camp Stories" (1997).

A pak to přišlo, o dva roky později dostal příležitost zahrát si v roli Jima Levinsteina spolu s s Shannon Elizabeth, Seannem Williamem Scottem a Menou Suvari ve veleúspěšné komedii Prci, prci, prcičky (1999). "Objevil se na zkoušce a byl úžasně chytrý a vtipný" říká režisér Chris Weitz a jeho bratr Paul dodává: „Až do té doby jsme si lámali hlavu s tím, jestli může někdo zahrát tuhle postavu, která dělá všechny ty nechutné věci a pořád ji někdo znovu a znovu ponižuje a přitom je stále v podstatě vítězem. Prostě jsme měli štěstí." Role Jima sedla Biggsovi jako ulitá.

Díky tomuto obrovskému úspěchu se další významné role jenom hrnuly. Nejprve to byla romantická komedie s Freddie Prinzem "Boys and Girls" (2000), pak další komedie Křupan "Loser" (2000), kde jako neohrabaný Paul Tannek přijel studovat do New Yorku a zamiloval se do Dory Diamond (Mena Suvari).

Komediální role mu perfektně sedí, což potvrzuje v další komedii Pekelná ženská "Saving Silverman" (2001) a úspěšném pokračování Prci, prci, prcičky 2 "American Pie 2" (2001) s téměř stejnou hereckou sestavou jako v prvním dílu. Oba filmy Prci, prci, prcičky byly natolik úspěšné, že se režisér Adam Herz rozhodl v roce 2003 natočit třetí pokračování s názvem Prci, prci, prcičky - Svatba. O celých 9 let později (a opět s téměř stejným obsazením) jsme se dočkali i čtvtého pokračování s podtitulem Školní sraz.

Od roku 2008 je jeho manželkou herečka Jenny Mollen.

Autor: Kamil Koupý

Mohli by vás také zajímat…