zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jason Harrow alias Kardinal Offishall se narodil v roce 1976 a je jedním z nejznámějších představitelů kanadského hiphopu. Dokonce bývá občas označován za kanadského hiphop ambasadora. Jeho typický styl obsahuje prvky reggae a dancehallu, nejen v hudbě, ale i ve frázování. Tenhle vliv pochází od jeho rodičů, kteří jsou původem z Jamajky.

Kardinal Offishall rapuje od svých osmi letech. Ve dvanácti letech poprvé vystupoval. Když navštívil Toronto Nelson Mandela, dvanáctiletý Kardinal vystupoval na jeho počest a stáli spolu na jednom pódiu.

Ve dvaceti letech podepsal první nahrávací smlouvu a v roce 1996 vychází jeho první singl Naughty Dread. Debustové album Eye & I následovalo v roce 1997. Od té doby získal několik zlatých desek a jako jeden z mála kanadských umělců spolupracoval s takovými jmény jako je Method Man, Sean Paul, Rihanna, Pete Rock, T-Pain, Lil Wayne nebo The Neptunes.

Celosvětově prorazil albem Not 4 Sale z roku 2008 a hlavně singlem Dangerous s hostujícím Akonem, jehož klip rotoval snad ve všech hudebních televizích na světě. V klubech zaznamenal úspěch také singl Set It Off s hostujícími Clipse.

Jason Harrow

44 let, herec, producent, zpěvák, skladatel, rapper

Mohli by vás také zajímat…