zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jason O´Mara ve skutečnosti nikdy neuvažoval o tom, že by se herectví stalo jeho celoživotním zaměstnáním. Vyrůstal v Irsku a jako mnoho jeho vrstevníků toužil po jediném - stát se profesionálním hráčem ragby. Nepříjemné zranění a dlouhá rekonvalescence jej však nadobro vyřadily ze sportovního života a Jason již na škole svůj temperament obrací docela jiným směrem. Po několika rolích ve školních představeních se hlásí na Trinity College v Dublinu, kde úspěšně dokončí studium herectví.

O´Mara byl v roce 2002 za představení „Bash" nominován v kategorii nejlepší vedlejší role na Irish Theatre Awards. Hru napsal a režíroval Neil LaBute pro Gate Theatre v Dublinu. Hrál ve velice úspěšném představení Harolda Pintera „The Homecoming", za který sklidil úspěch na irských, londýnských, ale i newyorských jevištích.

Na televizní obrazovce se objevil v seriálu „The Agency" a „Band of Brothers". Je ženatý s herečkou Paige Turco, se kterou má jednoletého syna Davida. Rodina střídavě žije v New Yorku a Los Angeles.

Mohli by vás také zajímat…