zavřít
Upravit životopis

Životopis

Johnnie McKenzie spíše známý pod jménem Jay Rock, je Americký rapper. Časopisem XXL byl zasazen do top 13 most street artists. Společně s členy Kendrick Lamar, Schoolboy Q a Ab-Soul tvoří rapovou skupinu Black Hippy. Rock se v roce 2010 upsal labelu Strange Music pod kterým vydá svoje první studiové album s názvem Follow Me Home s titulním singlem "All My Life (In the Ghetto)". Datum vydání je určeno na 17. Květen, 2011.

Počátky
Jay Rock se narodil v Nickerson Gardens v městské části Watts, Los Angeles, Kalifornie. V době kdy studoval vysokou školu vydal svůj první mixtape, a krátce poté se upsal nahrávacímu studiu Warner Bros. a Top Dawg Entertainment.

2008 až současnost: Follow Me Home a přesun ke Strange Music
Ke konci roku 2008 vydává svůj debutový singl "All My Life (In the Ghetto)" spolu s Lil Waynem a zpěvákem will.i.am. Jeho debutové album by mělo být vydáno na jaře 2011 pod labelem Strange Music. V minulosti se objevil na obálce prestižního časopisu XXL a hudební kanál MTV ho jmenoval jedním z průlomových MC's roku 2010. Jeho mixtape "From the Hood to the Cover of XXL" byl vypuštěn na iTunes 24. července 2010. Zúčastnil se s 50 Centem a dalšími umělci The Invitation Tour. Později se také vydal na turné společně s Tech N9ne, E-40, Glasses Malone, Kutt Calhoun and Kendrick Lamar pod názvem Independent Grind National Tour. Jeho mixtape Black Friday se objevil na iTunes 7. prosince 2010. Follow Me Home je připraveno na 17. květen 2011.