zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jayma Suzette Mays je americká televizní a filmová herečka a také zpěvačka. Její nejznámější role je Emma Pillsbury v Glee, občas vystupuje také v seriálu Ugly Betty a jako Charlie Andrews v seriálu Hrdinové.
Vyrůstala v městě Grundy ve Virginii jako dcera Paulette a Jamese Maysových. Mezi její záliby v dětství patřilo vše od zpěvu až k matematice.
Po absolvování střední školy v Grundy navštěvovala Southwest Virginia Community College, poté přestoupila na Virginia Tech a nakonec skončila na Radfordské univerzitě, kde absolvovala v oboru múzických umění.
V televizi se objevila poprvé v roce 2004, v seriálu Joey. Rok poté absolvovala svůj filmový debut ve vedlejší roli ve filmu Noční let. Pak se začala v malých rolích objevovat v seriálech jako třeba Odpočívej v pokoji, Hrdinové,Jak jsem poznal vaši matku,Řekni kdo tě zabil a zahrála si pacientku v seriálu Dr.House.

Při natáčení filmu Epic movie, kde ztvárnila jednu z hlavních rolí, potkala svého budoucího manžela, Adama Campbella. V roce 2007 také hrála ve videoklipu k písni "Awakening" americké kapely Switchfoot.

Mohli by vás také zajímat…