zavřít
Upravit životopis

Životopis

Pochází z rodiny s irskými kořeny. Je šestým synem z třinácti dětí. Když mu bylo deset let, rodiny přesídlila do Buffala. V sedmnácti letech utekl z domova a stopem odjel na Aljašku. Odtud vedla jeho cesta přes Evropu do Arábie, kde nějaký čas pracoval v izraelském kibucu. Po křižování Indií a Afghánistánem se vrátil do USA, kde vystřídal celou řadu zaměstnání (živil se mj. podomním prodejem bot a encyklopedií) a studoval balet.

Tři roky působil v Joffrey Ballet a poté účinkoval v broadwayských revival inscenacích muzikálů Brigadoon, Oklahoma! a West Side Story. Díky postavě Garyho Corelliho byl více než dva roky stálým členem hereckého souboru populární TV mýdlové opery One Life to Live (Prožít jeden život).

Od pol. 80. let se začal objevovat na film. plátně, kde na sebe výrazně upozornil úlohou hollywoodského scenáristy Pete Verrilla, o jehož spolupráci s nekonvenčním režisérem (Clint Eastwood) na filmu z prostředí africké přírody vypráví psychologické dobrodružné drama Bílý lovec, černé srdce (r. C. Eastwood).

Do světa hororových hrdinů a virtuální reality ho přivedla titulní role prosťáčka jménem Job Smith, který se kvůli výzkumu šíleného vědce (Pierce Brosnan) stane počítačovým démonem, ve sci-fi thrilleru podle Stephena Kinga Trávníkář (B. Leonard). Nejvíc se uplatňuje v akčních filmech kategorie B.

Mohli by vás také zajímat…