zavřít
Upravit životopis

Životopis

Charekteistika

Podobně jako Pedro dokáže hrát oběma nohama a tím pádem i na obou křídlech. Trenér Guardiola ho také využil i na postu pravého krajního obránce. Jeffren vyniká především svou rychlostí a přesnou střelou. Je však méně pracovitý a proto jeho kolega dostává více příležitostí

Biografie

Jeffren se narodil ve Venezuele, ale když mu byl jeden rok, odstěhovala se celá rodina na Tenerife. Za místní klub také s fotbalem začínal. V roce 2004 si ho všimli skauti Barcelony a přivedli ho do Juvenil B. Nejprve nastupoval v záloze, později se přesunul na křídlo, kde lépe využil svou rychlost a hbytost. Debut v áčku prožil již v roce 2006 v prvním kole poháru proti Badaloně.

V sezóně 2007/08 sehrál důležitou úlohu v Barce B při postupu do třetí ligy. Natvrvalo do áčka si ho vytáhl v létě 2008 až Pep Guardiola a první příležitost v lize mu dal na konci roku proti Mallorce. V létě 2009 byl v přípravě nejlepším střelcem týmu (společně s Pedrem a Bojanem). V sezóně 2009/10 nastoupil do 12 utkání a vstřelil 2 branky. Nejvíce upoutal výkonem ve finále MS klubů, kdy co by střídající motal hlavy hráčům Estudiante. I přes mnoho spekulací ohledně jeho odchodu, prodloužil smlouvu do roku 2012.