zavřít
Upravit životopis

Životopis

Původně chtěl být lékařem. Během přípravných kurzů ke studiu medicíny na Lawrence University ve Wisconsinu však dostal nabídku z divadla, proto se rozhodl pro herectví. Sir Tyrone Guthrie ho pozval do svého divadla v Minneapolisu a zařídil mu stipendium na London Academy of Music and Dramatic Arts (LAMDA). Po návratu hrál tři roky v regionálních divadlech v Kanadě a v USA. Na Broadwayi úspěšně debutoval v dramatu Sloní muž.

Těžiště jeho práce i nadále zůstalo na jevišti. Filmu se víc věnuje až od druhé pol. 80. let. Hrál většinou výrazné epizodní úlohy, např. císaře Josefa II. ve film. přepisu hry Petera Shaffera Amadeus (nominace na Zlatý glóbus 1984), jasnovidce Criswella v životopisné tragikomedii Ed Wood (r. T. Burton), pan de Gercourt v adaptaci Laclosova románu Valmont (r. M. Forman).

Objevil se v hlavní roli nezdařeného komediálního seriálu The People Next Door (1989, Lidé od vedle) a v řadě TV seriálů vystoupil jako host, mj. Amazing Stories (Neuvěřitelné příběhy), Twilight Zone (Pásmo soumraku) a Remington Steele - ČTV. V únoru 1998 se zúčastnil v Praze předávání Českých lvů při příležitosti svého pracovního pobytu v České republice (natáčení filmu Dravci).

Mohli by vás také zajímat…