zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jefffrey Tambor je zkušeným filmovým, televizním a divadelním hercem. Velkého uznání se dočkal za roli Hanka Kingsleyho v úspěšném seriálu z produkce HBO The Larry Sanders Show, který mu přinesl cenu American Comedy Award a nominace na čtyři Emmy a cenu CableACE. V současné době hraje v seriálu z produkce FOXu Arrested Development. Na televizní obrazovce se objevil také v komediích Eloise v hotelu Plaza a Eloise at Christmastime.

Jeho celovečerním debutem se stal v roce 1979 film …A spravedlnost pro všechny, ve kterém si zahrál parťáka Al Pacina. Mezi jeho další filmy patří Dobrodruzi z velkoměsta, Pan máma, Pastime, Crossing the Bridge, Článek 99, Život pod psa, Three O'Clock High, Saturday the 14th, Lisa, Žádná maličkost, Face Dancer, Under Pressure, A House in the Hills, Radioland Murders, Těžké váhy, Velký tyran, Learning Curves, Never Again, Pollack, Grinch, Narušení, Get Well Soon, Šílený rande, Nejhledanější v Malibu, Seznamte se, Joe Black, Dr. Dolittle a Něco na té Mary je.

Hrál také ve spoustě televizních filmů včetně Muž, který dopadl Eichmanna a Zbraň davového šílenství a objevil se v seriálech Hill Street Blues, L.A. Law, American Dreamer, Studio 5B a Max Headroom. Kromě toho si zahrál ve svém vlastním seriálu Mr. Sunshine a jako hostující herec obsadil hlavní roli v jedné epizodě populární série Příběhy ze záhrobí. Má za sebou také hvězdnou divadelní kariéru.

Mohli by vás také zajímat…