zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jelina Svitolinová je ukrajinská profesionální tenistka a juniorská šampiónka z French Open. Ve své dosavadní kariéře nevyhrála na okruhu WTA Tour žádný turnaj. V rámci okruhu ITF získala do září 2012 tři tituly ve dvouhře a jeden ve čtyřhře.

Na žebříčku WTA byla ve dvouhře nejvýše klasifikována v červenci 2012 na 164. místě a ve čtyřhře pak v dubnu téhož roku na 352. místě. Trénoval ji Andrej Lucenko. K sezóně 2012 neměla osobního kouče.

V ukrajinském fedcupovém týmu debutovala v roce 2012 dubnovým utkáním baráže o Světovou skupinu proti Spojeným státům, v němž prohrála obě dvouhry se Serenou Williamsovou i Christinou McHaleovou. Do roku 2013 v soutěži nastoupila k jedinému mezistátním utkáním s bilancí 0–2 ve dvouhře a 0–0 ve čtyřhře.

Tenisová kariéra
Tenis začala hrát v pěti letech.

Debutový turnaj na okruhu ITF odehrála v sezóně 2008 v ukrajinském Charkově. Premiérový titul ze čtyřhry si připsala na stejném turnaji v roce 2010, když byla její spoluhráčkou krajanka Kateryna Kozlovová. První vítězství ve dvouhře přišlo na istanbulském turnaji v srpnu 2011 poté, co ve finále přehrála Slovinku Anju Prislanovou.

Na French Open 2010 vyhrála dvouhru juniorky po finálovém triumfu nad tuniskou hráčkou Ons Jabeurovou. V boji o singlový juniorský titul ve Wimbledonu 2012 nestačila na Kanaďanku Eugenii Bouchardovou. Na US Open 2012 postoupila z kvalifikace do hlavní soutěže, kde v úvodním kole podlehla Srbce Aně Ivanovićové.