zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jenna Elfman je americká herečka, která se narodila 30. září 1971 v Los Angeles. Vyrůstala na losangeleském předměstí Northridge jako dcera leteckého inženýra. Od dětství studovala klasický balet, ale kvůli chronickému zranění kotníku přešla po absolvování střední školy na herectví a navštěvovala kursy Miltona Katselase v Beverly Hills Playhouse.

Jako tanečnice se uplatnila od poč. 90. let v reklamách (AT&T, Honda, Clearasil, Sprite) a ve videoklipech různých interpretů (mj. Depeche Mode, ZZ Top). Objevila se také jako host v různých TV seriálech, např. Murder, She Wrote (To je vražda, napsala - ČTV), The Monroes (Monroeovi - ČTV), Roseanne - ČTV), NYPD Blue (Policie-New York - ČTV), Murder One (Vražda prvního stupně), Almost Perfect (Skoro dokonalá - ČTV), The Single Guy (Svobodný chlapík).

První větší roli dostala v TV sitcomu Townies (1996, My z přístavu - ČTV). Proslavila se titulní postavou cvičitelky jógy Dharmy Finkelsteinové v úspěšném komediálním seriálu Dharma & Greg (1997- ), za níž obdržela mj. Zlatý glóbus 1998 a nominaci na cenu Emmy 1999. První velkou příležitost před film. kamerou dostala v roli krásné a ambiciózní antropoložky Veronicy Micelliové v komedii Krippendorfův kmen (r. T. Holland).

Další výraznou kreaci předvedla v úloze doručovatelky expresních zásilek Shari, která se spolu se svým milým (Matthew McConaughey) stane obětí přímého přenosu TV seriálu, v satirické komedii EdTV (r. R. Howard). Od roku 1995 je jejím manželem herec Bodhi Elfman (synovec skladatele Dannyho Elfmana); oba jsou členy scientologické církve.

Mohli by vás také zajímat…