zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jennette Michelle Faye McCurdy se narodila Garden Grove v Kalifornii a je to americká televizní herečka a country-popová zpěvačka. Nejlépe známá je pro roli Sam Puckettové v sitkomu iCarly.

Svojí hereckou kariéru začala v osmi letech, roce 2000 na MADtv. Od té doby se objevila v několika seriálech včetně CSI: Kriminálka Las Vegas, Malcolm v nesnázích, Lincoln Heights, Will a Grace, Tučňáci z Madagaskaru, Zoey 101, True Jackson, Zákon a pořádek, Medium a Soudkyně Amy. V roce 2003 měla tu příležitost spolupracovat s její inspirací, Harrisonem Fordem, ve filmu Detektivové z Hollywoodu.

V roce 2005 byla Jennette nominována na Young Artist Awards za nejlepší herecký výkon v televizním seriálu. Také se objevila v několika reklamách a od roku 2007 má vedlejší roli v televizním seriálu od Nickleodeon, iCarly. Hraje zde nejlepší kamarádku Carly Shay jménem Sam Puckettová a to po boku Mirandy Crosgrove, Nathana Kresse a Jerry Trainora. Za tuto roli byla nominovaná na Teen Choice Awards 2009 v kategorii Oblíbený televizní herečka ve vedlejší roli.

Dne 1. prosince 2011 podepsala smlouvu s United Talent Agency která podporuje mladé umělce, herce a muzikanty. Její debutové album "Not That Far Away" vyšlo 17. dubna 2010.

A teď po boku Ariany Grande točí dlaší komedialní show Cat and Sam, která se vysílá na stanici Nickelodeon!

Mohli by vás také zajímat…