zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vyrůstala v newyorském Brooklynu. Už od deseti let pracovala jako modelka a hrála v TV reklamách. První herecké příležitosti dostala v epizodě TV seriálu Tales of the Unexpected (Neuvěřitelné příběhy - ČTV) a jako mladá Deborah v gangsterském eposu Tenkrát v Americe (r. S. Leone). Rezignovala na nabízející se kariéru teenagerské hvězdy a začala navštěvovat Yaleovu univerzitu.

Po dvou letech přešla na Stanfordovu univerzitu, kde studovala divadelní herectví a improvizaci u Roye Londona, Howarda Finea a Harolda Guskina. Vytvářela hlavně dekorativní úlohy a dlouho nedostávala náročnější role. Prosadila se až postavou vyhaslé narkomanky Marion v dramatu Rekviem za sen (r. D. Aronofsky), za který získala Independent Spirit Award.

Její nejvýznamnější rolí, za kterou získala Cenu Amerického filmového institutu a Zlatý glóbus 2001, je Alicia, obětavá manželka matematického génia Johna F. Nashe (Russell Crowe), v životopisném snímku Čistá duše (r. R. Howard). Vytvořila také jednu z hlavních úloh v dramatickém seriálu The Street (2000, Ulice). Na Nový rok 2003 se provdala za herce Paula Bettanyho.

Jennifer Connelly si v roce 2003 zahrála spolu s Benem Kingsleym ve filmu Dům z písku a mlhy, který natočil Vadim Perelman podle stejnojmenného knižního bestselleru. V létě 2003 se objevila ve filmu Anga Leeho "Hulk" po boku Erica Bana, Nicka Nolteho, Sama Elliotta a Josha Lucase.

Zahrála si také v nezávislém filmu Eda Harrise Pollock a dramatu Keitha Gordona Čekání na smrt. Mezi její další filmy patří Rande, Boss, Holé lebky, The Rocketeer nebo Hledám práci.

V roce 2005 si zahrála hlavní roli ve snímku Tajemné vody, kde se objevila v roli Dahlie Williams, která začíná zcela nový život. Rozchází se se svým manželem, ale když se bouřlivý rozchod zvrhne v právní bitvu o dítě, začne se její už tak dost špatný psychický stav ještě více zhoršovat. Její nový byt v chátrající budově navíc žije svým vlastním životem - z prázdného bytu ve vyšším patře jsou slyšet tajemné zvuky a stropem v ložnici stále prosakuje tmavá voda. Dahliu pronásledují divoké představy, díky nimž přestává být schopna odlišit realitu od fantazie a je vydána napospas nekonečným hrám s jejím zdravým rozumem.

Mohli by vás také zajímat…