zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou amerického spisovatele John Ehleho a britské herečky Rosemary Harrisové. Studovala herectví na londýnské Central School of Speech and Drama. Působí především na divadle (mj. Tartuffe, Richard III.) a v TV, kde účinkovala v seriálech The Young Indiana Jones Chronicles (Mladý Indiana Jones - ČTV), Rik Mayall Presents (Rik Mayal uvádí), Alan Bleasdale Presents (Alan Bleasdale uvádí), Melissa.

Za hlavní úlohu Elizabeth Bennetové v TV adaptaci románu Jane Austenové Pýcha a předsudek dostala cenu BAFTA. Její první film. rolí byla postava Cynthie Powellové, přítelkyně Johna Lennona (Ian Hart), v hudebním snímku o počátcích kariéry skupiny Beatles Backbeat (r. I. Softley).

Jako Constance Lloyd Wildeová, manželka spisovatele Oscara Wildea (Stephen Fry), se představila v životopisném filmu podle knihy Richarda Ellmanna Oscar Wilde (r. B. Gilbert). V červnu 1999 se představila na jevišti londýnského Donmar Warehouse jako Annie v dramatu Toma Stopparda Skutečná věc (za svůj výkon v broadwayské inscenaci téže hry získala cenu Tony 2000).

Autor: Miloš Fikejz

Mohli by vás také zajímat…