zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jenny Wade se na obrazovkách objevila poprvé v roce 1994. Jako 14-letá si zahrála v epizodě amerického sitcomu KROK ZA KROKEM. Do televize se znovu vrátila až po pěti letech v seriálu MTV nazvaném UNDRESSED. Po tom co si zahrála v kraťasu Neila LaButea TUMBLE, byla jí tímto režisérem nabídnuta malá role v komedii SESTŘIČKA BETTY (2000) s Renée Zellweger a Morganem Freemanem v hlavních rolích.

Po tomto filmovém debutu se Jenny vrátila k televizním rolím. Hostovala v jedné epizodě pořadu ARREST & TRIAL, v roce 2003 se objevila v komediálním seriálu 8 SIMPLE RULES… FOR DATING MY TEENAGE DAUGHTER. Mimo to si zahrála v televizním dramatu NAKED HOTEL (2003) po boku Johna Corbetta.

Na velké plátno se vrátila v roce 2005 v romantické komedii Roberta Lucetica PŘÍŠERNÁ TCHÝNĚ. V tom samém roce byla Jenny zaměstnána natáčením čtyř dalších filmů. Menší role si střihla v thrilleru Wese Cravena NOČNÍ LET, neo-noirové kriminální komedii LEDOVÁ SKLIZEŇ a romantické komedii CO JE ŠEPTEM… . Důležitější postavu si zahrála až v prvním dílu „béčkoidní“ hororové trilogie KRVAVÁ HOSTINA, což byla její zatím asi největší filmová role a figurovala i v obou pokračováních (FEAST 2: SLOPPY SECONDS a FEAST 3: THE HAPPY FINISH). V roce 2006 se objevila v dramatu Elliotta Lestera LOVE IS THE DRUG.

V roce 2009 doplnila herecký tým seriálu z dílny Kevina Smithe REAPER, kde ztvárnila démonku Ninu. Nyní dokončuje komedii THE STRIP, na konci roku se do kin dostane drama Jima Sheridana BRATŘI s Jenny v jedné z vedlejších rolí.

Mohli by vás také zajímat…