zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jens Gad (narozen 26. srpna 1966 v Mnichově, Německo) je skladatel, producent a kytarista. Dříve spolupracoval s hudební skupinou Enigma jako producent, nyní vydává alba pod názvem Jens Gad Presents anebo Achillea, na jeho albech zpívají vokálistky v různých jazycích.

Jeho rodiče jsou hudebníci, založili vlastní jazzovou skupinu. Jens hrál na bicí už jako malý a později se stal členem skupiny svých rodičů.

Již v sedmi letech hrál na kytaru a společně se s vým bratrem Toby Gadem psali vlastní skladby. Do svých 10ti let měli několik televizních vystoupení. Koncertovali v okolí Mnichova a několikrát vystupovali i v rozhlasových pořadech jako Rockhouse.

V roce 1986 Jens před svojí promocí začal spolupracovat s producentem Anthony Monnem. Jens a Toby dostali svoji první práci jako hudebníci, skladatelé pro Saragossa Band. Bratři pak spolupracovali i na albu pro Petera Shillinga a krátce poté zahájili svůj vlastní projekt Q, kde Jens vystupoval jako hlavní zpěvák.

Po absolvování vysoké školy v Mnichově začal Jens pracovat s producentem Armandem Volkerem v Pilot Studio. Spolupracoval také s německou top skupinou Münchener Freiheit (Sony Music) na jejich třetím albu Love Is No Science.

V roce 1988 začal spolupracovat s Frankem Farianem jako autor, umělec. Farian objevil talenty jako Michaela Cretu a brzy měl dobrý vliv na hudební rozvoj Jense.

Později Jens a Toby napsali 3 písně pro Milli Vanilli pro jejich později velmi úspěšné album All Or Nothing.

V roce 1990 vzniklo první album Q za spolupráce producenta Franka Fariana.

V roce 1991 začal spolupracovat s producentem Michaelem Cretu na projektu Enigma, také na remixování taneční hudby pro Sandru.

První sólové album Jense bylo nazváno Gad a vzniklo v letech 1993-1994. V roce 1995 pracují s Michaelem na produkci sedmého alba pro Sandru, v roce 1998 spolupracují na projektu Trance Atlantic Air Waves, v dalším roce na albu Snowin’ Under My Skin s velmi talentovaným zpěvákem Andru Donaldsem a v roce 2001 s Donaldsem vydávají album Let’s Talk About It. Mezitím vydali album Screen Behind The Mirror (Enigma), kde Jens napsal písně Push The Limits a Gravity Of Love.

Jens Gad

51 let, producent, skladatel, kytarista