Pau (Francouzské město, ve kterém Jérémie vyrůstal) leží u hranic se Špaňelskem a Biskajským zálivem. Avšak momentální residenci má Jérémie v Boeil-Bezing (také ve Francii). Matka Maryse je ženou v domácnosti a otec Guy je bankéř. Jeremyho starší...

Pau (Francouzské město, ve kterém Jérémie vyrůstal) leží u hranic se Špaňelskem a Biskajským zálivem. Avšak momentální residenci má Jérémie v Boeil-Bezing (také ve Francii). Matka Maryse je ženou v domácnosti a otec Guy je bankéř. Jeremyho starší bratr Thierry (28) je také bankéřem a sestra Stephanie (31) je učitelka.

Jérémie se v profesionálním světě tenisu poprvé ukázal v roce 2005. Od té doby na sobě čím dál lépe pracuje se svým trenérem Fredericem Fontangem. Francie na něj vzhlíží jako na tenisovou budoucnost(nemluvě o ostotních francouských tenistech).

Jeremy Chardy má nejvíce v oblibě hru na antuce, na tvrdém povrchu podává také kvalitní výkony a na trávě ještě jako junior vyhrál v již zmiňovaném roce 2005 Wimbledon. Ve stejném roce se ještě probojoval do finále na US Open, ale zde nestačil na Američana Ryana Sweetinga. V téže roce se stal juniorskou světovou 4.
O rok později startoval poprvé na grandslamu a to v Paříži, když obdržel divokou kartu. Přes Švéda Jonase Björkmana postoupil do druhého kola, kde ho vyřadil Španěl David Ferrer.

V sezóně 2007 vyhrál dva challengery: Barnstaple a Košice a na konci roku uzavíral druhou dvoustovku žebříčku ATP.

V roce 2008 zvítězil na challengeru v Grazu a byl ve finále challengeru v Marrakech, ale nejvíce zabodoval na Roland Garros, kde obdržel opět divokou karu a pořadatelům se opravdu odměnil, když na sebe fantasticky upozornilvyřazením v 2. kole favorizovaného 6. hráče na okruhu ATP Davida Nalbandiana, se kterým ještě dokázal otočit nepříznivý stav utkání 2:0. Konečnou mu vystavil v osmifinále Španěl Nicolas Almagro (20. hráč žebříčku), ale i to byl vyrovnaný zápas, první dva sety rozhodoval tiebreak a ve třetím prohrál Francouz 5-7. Dostal se také do hlavní soutěže ve Wimbledonu a US Open, ale nepřešel přes druhá kola. Úspěch na French Open ho katapultoval do první stovky žebříčku, rok končil na 75. místě.

Pravou rukou hrající hráč se ještě na začátku roku 2008 pohyboval ve druhé stovce světového žebříčku. Momentálně si však vydobyl postavení 34. hráče světa (myšleno ke dni 29.8.09).

V lednu letošního roku postoupil z kvalifikace na turnaji v Sydney a dostal se až do čtvrtfinále, kde ve francouzském derby nestačil na Richarda Gasqueta. Hned v únoru se probojoval do svého prvního finále na okruhu ATP v Johannesburgu,ve finále jej opět přehrál Francouz Jo-Wilfried Tsonga.
Také se dobře uvedl v Delray Beach, před branami finále ho zastavil Američan Mardy Fish, stejně dopadl i na turnaji v Mnichově, kde prohrál s pozdějším vítězem Tomášem Berdychem.
Poprvé v tomto roce se zúčastnil turnajů Masters, nejlepší výsledek uhrál v Indian Wells, kde ve třetím kole prohrál se svým častým soupeřem Davidem Ferrerem. Startoval na všech třech grandslamech a nejlépe se mu dařilo na domácí půdě, kde vypadl až ve třetím kole s Němcem Tommy Haasem. Na Australian open vypadl již v 2. kole s (v té době) momentální světovou trojkou Novakem Djokovičem. Nejhůře se mu dařilo ve Wimbledonu, kde hned v prvním kole vyfasoval pozdějšího finalistu Andy Roddicka.

Největší úspěch své kariéry zažil na nedávném turnaji ve Stuttgartu, kde se po výhrách nad Acasusem, Vassallo-Arguellem, Zverevem a Kieferem dostal do svého druhého finále. V třísetovém zápase porazil Victora Haneska a získal první trofej na okruhu ATP. Připsal si 250 bodů a vyšplhal se zatím nejvýše na žebříčku – na 32. místo(ke dni 20.7. 09).