Jesús Navas González je španělský fotbalový záložník a reprezentant, který hraje v anglickém klubu Manchester City. Je to fotbalista s dobrou kličkou a schopností „větrat“ obranu soupeře, hraje na pravém křídle.Klubová kariéraManchester CityJesús...

Klubová kariéra
Manchester City
Jesús přestoupil do Manchesteru City oficiálně 3. 6. 2013 za cca 15 miliónů liber ze španělské Sevilly. Stal se jedním z prvních hráčů, které do týmu přivedl nový manažer Manuel Pellegrini, který přišel rovněž ze Sevilly. První dva góly vstřelil při ligové výhře City nad Tottenhamem Hotspur 6:0, 24. listopadu 2013. Svými góly skóre po 13 sekundách hry otevřel a také v 90. minutě uzavřel.

Reprezentační kariéra
Mládežnické reprezentace
Jesús Navas působil v mládežnické reprezentaci Španělska v kategorii do 21 let.

A-mužstvo
9. listopadu 2009 jej trenér Španělska Vicente del Bosque nominoval k nadcházejícím přátelským utkáním proti Argentině a Rakousku. 14. listopadu 2009 si v zápase s hostující Argentinou zaknihoval svůj debut v A-mužstvu Španělska, když nastoupil na hřiště v 82. minutě. Španělé porazili v Madridu jihoamerického soupeře 2:1. V druhém zápase proti domácímu Rakousku 18. listopadu 2009 nastoupil do druhého poločasu, Španělé zvítězili suverénně 5:1.

První gól vstřelil 3. června v přátelském zápase s Jižní Koreou (hrálo se v rakouském Innsbrucku), když svou trefou z 86. minuty rozhodl o vítězství Španělska 1:0.

Se španělským národním týmem vyhrál Mistrovství světa 2010 a EURO 2012. Na evropském šampionátu v Polsku a na Ukrajině vstřelil vítězný gól v utkání proti Chorvatsku (1:0).