zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jimmy Bennett se narodil na Huntington Beach v Kalifornii. Přes svůj nízký věk je ve skupině dětských herců, kteří jsou z filmu do filmu a patří tudíž k nejvyhledávanějším z dětských herců. Bennett debutoval v komedie Eddie Murphyho Bláznivá školka. Zakrátko se zapsal příběhem Asie Argento Srdce je zrádná děvka, který vypráví křehký příběh o dospívání, jenž se dostal do oficiálního výběru MFF Cannes v roce 2004.

Jimmy Bennett se v současné době drží těch největších jmen filmového průmyslu, hrál ve filmu Rukojmí po boku Bruce Willise a Ryana Reynoldse v remake hororové klasiky z roku 1979 s názvem 3:15 zemřeš v produkci Michaela Baye. Roku 2006 jsme jej mohli vidět ve snímku Firewall s Harrisonem Fordem a Virginií Madsen a ve filmu Poseidon.

Bennettovy kvality si můžeme ověřit nejen na velkém plátně, ale i na divadle a v oblasti dabingu. Propůjčil svůj hlas Polárnímu expresu Roberta Zemeckise a Medvídek Pú: Jaro s klokánkem Rú z produkce studia Disney. V televizi se objevil v pořadech CSI: Crime Scene Investigation, Judging Amy, The Guardian, Strong Medicine, Everwood a televizním filmu The Detective. Jimmy Bennett pracuje v roce 2006 na filmu Božský Evan, který je pokračováním komediálního hitu Božský Bruce. Jeho kolegou je Steve Carrell.

Mohli by vás také zajímat…