zavřít
Upravit životopis

Životopis

Narodil se ve znamení Vah v roce 1976 v Ústí nad Labem.

Jeho divadelní amatérské začátky jsou spojeny s ústeckým soukromým gymnasiem. V 15-16 letech se mu poštěstilo zahrát si menší role v Činoherním studiu v Ústí n. L. (Tři mušketýři, Procitnutí jara, Pitínského Matka, Cocteaův Dvojhlavý orel, Císařův mim od Václava Renče či Jedenácté přikázání).
Na DAMU byli jeho učiteli Boris Rösner, Eva Salzmannová a režisér Miloš Horanský. V té době se jeho herecké aktivity přesunuly do Prahy, v Činoherním klubu si zahrál mj. v inscenacích Král nekrál či Zkrocení zlé ženy. Objevil se také na scéně divadla Komedie (Banditi, Tvar věcí), v Arše ve hře o E. F. Burianovi Kladivo na divadlo a v poetické vinárně Viola (Tím končím tvá láska M. D. s Ljubou Skořepovou, Zločin lorda Savila – stále na repertoáru).

V divadle Blaník v současné době hraje ve hře Pod jižním křížem. Pravidelně hraje také na Letních shakespearovských slavnostech (Marné lásky snaha, Hamlet, Večer tříkrálový, Bouře). Po absolvování DAMU a půlročním angažmá na Kladně dostal nabídku od tehdejšího šéfa Rokoka Zdenka Potužila a zahrál si zajímavé role ve hrách, z nichž některé jsou ještě na repertoáru (Anouilhův Skřivánek, Kischonův Oddací list, kultovní inscenace Rychlé šípy I. a II., Smrt obchodního cestujícího a Tramvaj do stanice Touha). Poté přišli alternativci Tomáš Svoboda a Thomas Zielinski, kteří tu inscenovali například antickou Oresteiu v aktualizované podobě. Z této doby rád vzpomíná na Matčinu kuráž od George Taboriho.

Jeho švihlá chůze v nedávno uvedeném Monty Pythonově létajícím kabaretu sklidila pochvaly dokonce i u kritiků. Ale stejně působivé jsou i jeho role vážné. Objevil se i ve filmu – mj. v Početí mého mladšího bratra a v televizních inscenacích - Boží pole, Zastřený hlas. Natočil roli saniťáka ve třetí řadě Nemocnice na kraji města. Jiří má velmi specifický zájem – válečnou historii a stavbu modelů bitevních lodí (hrdý je na bitevní loď King George a japonskou Yamato). Před lety hrál závodně fotbal, dnes už jej hraje jen rekreačně.

27.12.2011 ve 13:12 se mu a jeho přítelkyni (zpěvačce) Radce Fišarové narodil syn Oskar (2.66kg a 47cm).

Mohli by vás také zajímat…