zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jiří Prskavec je český vodní slalomář, kajakář závodící v kategorii K1. Je synem kajakáře Jiřího Prskavce.

Sportovní kariéra
V roce 2010 zvítězil v individuálním závodě i v závodě hlídek na Mistrovství Evropy juniorů, o rok později vyhrál závod jednotlivců na Mistrovství světa do 23 let. Na Letních olympijských hrách mládeže 2010 získal bronz. V roce 2011 vybojoval v individuálním závodě na seniorském Mistrovství Evropy bronzovou medaili, o dva roky později získal zlatou medaili, ke které přidal ještě tentýž den zlato ze závodu hlídek. Na domácím Mistrovství světa 2013 v Praze-Troji vybojoval stříbrnou medaili za reprezentačním kolegou Vavřincem Hradilkem. V roce 2014 obhájil evropský titul, když si z kontinentálního šampionátu přivezl zlato z individuálního závodu K1. Na MS 2014 vybojoval s reprezentačními kolegy stříbro v závodě hlídek.

Z světového šampionátu 2015 získal zlaté medaile jak v individuálním závodě, tak v závodě hlídek. Stejné cenné kovy z týchž disciplín vybojoval na Mistrovství Evropy 2016.

Na letních olympijských hrách startoval poprvé v Riu 2016, kde i přes dvousekundovou penalizaci ve finálové jízdě vybojoval bronzovou medaili.

Jiří Prskavec

24 let, kajakář