zavřít
upravit profil

dj, moderátor, redaktor, lektor mediální komunikace

narozen: Jeseník, Československo 

Upravit životopis

Životopis

Jiří Veselý se narodil na severu Moravy, konkrétně v Jeseníku a již od útlého dětství vystupoval na veřejnosti při různých školních besídkách, recitačních soutěžích apod. Jeho mediální kariéra se ve své podstatě začala psát na začátku devadesátých let, kdy patřil k oblíbeným DJ na Jesenicku. O pár let později si šel za svým snem pracovat v médiích a úspěšně prošel konkurzem na moderátora do tehdejšího rádia Pohoda v Olomouci.

Později ho osud zavedl do opavského a pak ostravského rádia Helax, kde v křesle moderátora a redaktora strávil dlouhých sedm let. Z Helaxu na nějakou dobu odešel do rádia Kiss Morava, ve kterém působil více než dva roky.   Souběžně s moderováním na rádiu Kiss Morava pracoval téměř rok jako redaktor v regionální televizi TV Polar, ve které mimo jiné také opět usedl do křesla moderátora tentokrát však televizního zpravodajského pořadu Minuty regionu. Přípravě zpravodajství se nadále věnoval ve studiu Českého rozhlasu Ostrava.

Na konci roku 2007 přišla pracovní nabídka z TV Nova na post krajského reportéra pro Moravu a Slezsko. Díky jeho práci se lidé v tehdy nejsledovanějším zpravodajském pořadu Televizní noviny pravidelně dozvídali o tom, co zajímavého či důležitého se v Moravskoslezském kraji děje. Málo kdo ví, že Jiří Veselý při stresující a časově velmi náročné práci televizního redaktora a později vedoucího ostravské redakce TV NOVA stihl úspěšně absolvovat bakalářské studium oboru Veřejná správa a regionální politika na Slezské univerzitě v Opavě. Krátce po promocích se rozhodl vyměnit hektický život televizního reportéra za poměrně klidnější vody. A v současné době se věnuje práci ve vlastní PR agentuře, moderování společenských událostí a své zkušenosti z médií předává ostatním jako lektor mediální komunikace.

Jiří Veselý

dj, moderátor, redaktor, lektor mediální komunikace