zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jo O'Meara se narodila 29. dubna 1979 ve městě Rush Green v Essexu. Je typickou anglickou dívkou činu: blond, hlasitá, vtipná a drsná. Nenechá se ničím a nikým vyvést z míry. V dětství byla puťkou s růžovými šatičkami a rovnátky, kterou rozmazlovali její rodiče. Jako dvanáctiletá vyhrála s písničkou The Locomotion v karaoke zpěvu a objevila svůj talent. Později navštěvovala školu pódiového projevu "Italia Conti", kde tři roky chodila na hodiny zpěvu, tance a herectví. S country-kapelou vystupovala v londýnských klubech. "Vždy jsem snila o tom, že se jednou stanu zpěvačkou," vzpomíná Jo O'Meara. Dvakrát to už vypadalo slibně, ani jednou to však nakonec nevyšlo. V 17ti letech se měla stát zpěvačkou skupiny "Sopid Harmonie", pak však přišla o smlouvu. Nevyšel ani hvězdný plán s německým projektem - skupinou "2-4 Family". Byl z toho propadák. Teprve třetím pokusem se stala trefa do černého. Jo se přihlásila na inzerát Simona Fullera - a byla přijata. "Byla jsem tak šťastná. Věděla jsem, že teď přijde tolik vytoužený úspěch v hitparádě. Simon Fuller totiž po celém světě proslavil dívčí skupinu Spice Girls!"

Jo O'Meara je na pódiu ve svém živlu. Přestože nemá žádné herecké zkušenosti, S Club 7 ostudu rozhodně nedělá. Málokdo ví, že je tato extrovertní nabitá dívka naprostý uklízecí maniak. "Na každou cestu si do kufru přibalím také gumové rukavice, hadr a čistící prostředky. Každý pokoj si musím nejdříve sama uklidit, až pak se v něm cítím dobře", prozrazuje.Jak je Jo sebevědomá na pódiu a při rozhovorech, tak je v soukromí spíš klidnější a ráda pobývá doma. Párty nemá zrovna v oblibě. Raději se stahuje sama do ústraní. "I v lásce jsem konzervativní a nedělám žádné experimenty" říká Jo O'Meara. Pro mě jsou nejdůležitější důvěra a věrnost - ne vzhled nebo bláznivá image!" Již delší dobu má stálého přítele, se kterým také bydlí. "Pracuje u společnosti Ford jako automechanik" prozrazuje Jo a dodává: "Bradley Mcintosh a Paul Cattermole mě považují za totálně konzervativní, přitom mám na sobě už patero tetování - víc než všichni ostatní! Když jdu s moji maminkou Babs do haly, kde se hraje Bingo a kde sedí samé starší dámy, mají z toho všichni legraci. Jsem prostě rodinný typ." Žádný div, že cestování jí dává pořádně zabrat a často se jí stýská po domově. Jo: "I cestování má své přednosti. Loni jsem po šestnácti letech viděla svou babičku, která žije na Novém Zélandu - s pláčem jsme si padly do náruče!"

Miluje pozornost a aplaus, kterým ji fanoušci oblažují. Ráda si poslechne CD Michaela Jacksona nebo se podívá na pomádu. "Knížky moc nečtu, ale nedávno jsem si oblíbila ročenku S Club 7," dodává s úsměvem. Pochutná si nejvíce na pizze po čínsku a starých dobrých karbanátcích, steaku a chipsech. Nemá ráda courání kolem výloh s oblečením a když se musí ráno malovat. Je schopna všechny své "vyzpívané" peníze během chvilky utratit za dárečky pro svého teriéra Bustera. "Nemohu jít kolem obchodu s potřebami pro domácí mazlíčky bez toho, abych mu něco nekoupila. Ať už to jsou žvýkací kosti, hračky a nebo míčky. Vždycky, když přijedu domů, tak je šťastný, že mě vidí. Mám ho moc ráda."

Po rozpadu S Club 7 se vrhla na sólovou dráhu, vydala album Relentless z něhož největší hit se stala písnička What Hurts The Most. Se svým přítelem má syna Lennyho.

Mohli by vás také zajímat…