zavřít
Upravit životopis

Životopis

Na Syracuse University v New Yorku vystudovala umění a 1972 odešla do San Francisca, kde se uplatnila jako modelka. Před film. kamerou sbírala herecké zkušenosti už od konce 60. let, ale výrazněji na sebe upozornila teprve rolí dívky El, která s dalšími společníky provede bankovní loupež, v komedii Odborník na banky (r. G. Champion).

Prosadila se v TV, kde slavila úspěch zejména jako hlavní hrdinka seriálu Buffalo Bill (1983-84). Kromě toho pravidelně účinkovala v seriálech The Rollergirls (1978), 240-Robert (1979-80), Strike Force (1981-82, Zvláštní oddíl) a Family Tree (1983, Rodokmen). Mezinárodní popularitu jí přinesla úloha replikantky v šupinových šatech Zhory, která je jako první zneškodněna speciálním detektivem (Harrison Ford), ve sci-fi dramatu Blade Runner (r. R. Scott).

Náročnou kreaci předvedla v postavě rozhlasové reportérky Claire Stryderové, která se při výkonu svého povolání aktivně účastní bouřlivých událostí během nicaragujské revoluce, v politicko-dobrodružném thrilleru Pod palbou (r. R. Spottiswoode).