zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jodie Kidd se narodila v roce 1978 v Londýně. Svou krásu zdědila po předcích. Je pravnučkou tiskového magnáta lorda Beaverbrooka. Vyrůstala v internátní škole na venkově. Zajímala se o jízdu na koni, zejména o skokové soutěže a pólo. Stala se juniorskou přebornicí ve skokových soutěžích.

Když jí bylo šestnáct let, objevil ji na londýnském plese fotograf Terry O´Neill. Okamžitě ji představil Laraine Ashtonové z agentury IMG. Ta rodinu této dívky znala, ale Jodie viděla naposled jako malou holčičku. Když zjistila, jaká z ní vyrostla krásná žena, okamžitě jí nabídla smlouvu.

Brzy se o Jodie začaly zajímat přední módní časopisy. Jedním z prvních byl britský Vogue. Jodie upoutala svým moderním vzhledem, který má ale přídech nálady šedesátých let.

Jodie zastupuje britská agentura Spirit Management, jinde ve světě IMG.

První sezóna byla pro Jodie velmi náročná. Nebyla zvyklá na vysoké podpatky a nikdy před tím nestála na molu. Byla trpělivá a vše se naučila. Brzy zvládla osmadvacet přehlídek pro návrháře, mezi nimi byl Calvin Klein, Isaac Mizirahi a Host.
Během tří měsíců se její fotky objevily na stránkách a obálkách časopisů Elle, Marie Claire, Harpers a Queen, Mademouselle, Tatler a Vouge. Poté dostala velkou nabídku od časopisu Harper´s Bazar.

Jodie Kidd se stala se svou výškou 185 cm, neuvěřitelně dlouhýma nohama, vystouplými kostmi a dokonalou tváří, senzací devadesátých let. Psalo se o ní stejně často, jako o britské topmodelce Kate Moss.

Zajímavosti:
Národnost: Angličanka
Výška: 185 cm
Vlasy: světlé
Oči: modré