zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rapper Joe Budden se narodil 31. srpna 1980 v Harlemu v New York City. Vyrůstal však v Queensu a i odtud se nakonec vlivem okolností odstěhoval do nedalekého Jersey City v sousedním New Jersey. K němu se vždy hrdě hlásil a snažil se jej reprezentovat i přesto, že se nejedná o klasickou rapovou oblast, jako jsou například Queens, Bronx nebo Harlem.

Během dospívání zažíval několik problémů, a to hlavně těch motajících se kolem drog, ať už jejich prodeje nebo i závislosti, které nakonec propadl. Po čase, když byl Joe Budden "čistý", se rozhodl plně soustředit na kariéru rappera. Dal se dohromady s producentem Dub-Bm a za jeho pomoci začal vydávat dema, z nichž jedno skončilo v rukou slavného DJe Clue.

Nedlouho nato byl již Budden známý jako mixtapový velikán, kterého bylo možno slyšet v různých skladbách na mnohých pouličních mixtapech od největších rapových DJů - kromě jmenovaného Clue například Cutmastera C nebo Kayslaye. Netrvalo dlouho a Budden se seznámil s top producentem Just Blazem, který pro něj stvořil jeho do té doby největší hit Pump It Up.

Ten se objevil i na Buddenově debutovém albu Joe Budden, které vyšlo v roce 2003 na monstrózní rapové nahrávací společnosti Def Jam. Dalším hitem, který se na albu objevil, je opět Blazem vyprodukovaný Fire s hostujícím Bustou Rhymesem.

Mohli by vás také zajímat…