zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou režiséra Tonyho Richardsona (1928-1991) a herečky Vanessy Redgraveové. Navštěvovala nejrůznější školy, např. St. Paul's Girl's School v Londýně, Pinellas Park High School na Floridě a The Thacher School v kalifornském Ojai.

Vystudovala herectví na londýnské Royal Academy of Dramatic Art (RADA). Divadelní kariéru zahájila na jevišti londýnského divadla Old Vic, kde se představila ve hře Roberta Harlinga Ocelové magnólie a v pohádce Kráska a zvíře.Účinkovala také se soubory Liverpool Playhouse a Royal Shakespeare Company.

Poprvé se na film. plátně objevila jako hotelová číšnice ve filmu svého otce, v adaptaci románu Johna Irvinga Hotel New Hampshire. Druhou zkušenost před kamerou absolvovala se svou matkou, jejíž postavu maloměstské učitelky Jean Traversové v mladších letech (vzpomínkové scény) ztvárnila, v psychologickém dramatu Městečko Wetherby (r. D. Hare).

Ještě větší hereckou příležitostí byla role vášnivé plavkyně Cissie-3, jedné ze tří hrdinek různého věku (Joan Plowrightová a Juliet Stevensonová), které utopí své neuspokojivé manžely, v černé komedii Topení po číslech (r. P. Greenaway).

Víc než ve filmu se uplatnila v TV, kde vytvořila např. titulní úlohu v adaptaci románu D. H. Lawrence Lady Chatterleyová. Do širšího diváckého povědomí se v poslední době zapsala úlohou návrhářky Anity, o jejíž štěňata ji chce připravit zvrhlá milionářka (Glenn Closeová), v rodinné komedii 101 dalmatinů (r. S. Herek).

Její starší sestra Natasha Richardsonová je také herečkou.

Mohli by vás také zajímat…