zavřít
Upravit životopis

Životopis

Joey DeMaio je baskytarista a lídr skupiny Manowar, kterou spoluzaložil v roce 1980. Hraje na čtyřstrunnou a osmistrunnou baskytaru a na klávesy, ale taky skládá většinu písní.

Narodil se v Auburnu, stát New York. Jako malý hrál na baskytaru v několika školních kapelách. Obdivoval Black Sabbath a dostal se s nimi do kontaktu na jejich turné Heaven and Hell, kde dělal pyrotechnika. V roce 1980 stál on a Ross the Boss u založení skupiny Manowar, spolu s Ericem Adamsem je jediným členem skupiny, který vydržel až dodnes. DeMaio si na své konto připsal při rychlosti 240 úderů na basu (osmistrunku) za minutu nejrychlejší hru v celé historii big beatu. Čtyři struny mu málokdy stačí, a tak hraje na své oblíbené nástroje jako kdyby šlo o doprovodné kytary.

Od roku 1998 je DeMaio členem řádu maltézských rytířů. V roce 2003, poté co založil nahrávací společnost Magic Circle Music se stal manažerem italské power metalové skupiny Rhapsody of Fire.

DeMaio je fanouškem motocyklů Harley-Davidson. Díky jeho kontroverzním názorům na metal si získal Manowar neuvěřitelnou základnu skalních fanoušků, ale také mnoho odpůrců.

Mohli by vás také zajímat…