zavřít
Upravit životopis

Životopis

Heestersovo holandské jméno neklame: je holandského původu. Pochází z úřednické rodiny. Vychodil obecnou i měšťanskou školu a stal se pak bankovním úředníkem s přesně vymezeným služebním postupem. Tím mohla jeho kariéra skončit. Ale osud chtěl jinak. Heesters měl rád divadlo a rád zpíval.Zpíval jako kluk ve škole,pak v dětském sboru,na kůru,když byl větší i na jevišti jako herecký ochotník. Divadlo ho bavilo víc,než vysedán v bance.Jednoho dne zasunul své obsáhlé účetní knihy do psacího stolu a řekl mu: Na shledanou. Odešel k divadlu.

Tento herecký nováček začal jako činoherní herec,trvalo dosti dlouho než si jeho umělečtí představení povšimli toho,že má Heesters pěkný zpěvní hlas a že by to s ním mohli zkusit u operety.

Stal se brzy vyhledávaným operetním hercem,jehož hostila přední divadla v Holandsku i Belgii.
Zavítal i do střední Evropy a vystoupil s úspěchem pohostinsky v Lidové opeře ve Vídni i jiných městech v Rakousku i Německu. Jeho hezký zjev zaujal filmové výrobce a byla s ním udělána zkouška ve filmu ,,Svícny císařovy,,který byl promítán i u nás.Líbil se a byl angažován Ufou na dvě léta.
První svoji filmovou roli pro Ufu zahrál ve filmu,,Žebravý student,,v té době Johannes Heesters neznal jediného německého slůvka a musel se tedy slůvko k slůvku doslova nadřít německy.Po dvou letech práce již hovořil plynulou a bezvadnou němčinou.V Německu zdomácněl nejen jako filmový herec ( např.filmy : Dvorní koncert,Když ženy mlčí,Gasparone, Stále jen ty) ale i jako operetní zpěvák.

Mohli by vás také zajímat…