zavřít
Upravit životopis

Životopis

John je jedním z nejvšestrannějších hollywoodských herců. Nadšené reakce vzbudil v úloze chytrého podvodníka ve filmu Stephena Frearse Švindlíři a příznivé odezvy od kritiků se dočkal také za své herecké výkony ve filmech Osm mužů z kola ven, Řekni cokoliv... a The Sure Thing. Krátce se objevil také v satirickém filmu Roberta Altmana Hráč a politické komedii Tima Robbinse Bob Roberts.

V roce 2001 si Cusack zahrál v romantických komediích Lásce na stopě a Zlatíčka pro každého a o rok později ve filmu Max. Cusack hrál také ve filmové adaptaci novely Nicka Hornbyho Všechny moje lásky, na které se podílel také jako jeden z producentů a autorů scénáře. Tento film mu vynesl nominaci na Zlatý glóbus za nejlepší herecký výkon a nominaci na cenu Writers Guild za scénář. V roce 1999 obsadil roli loutkáře v černé komedii Spike Jonzeho V kůži Johna Malkoviche, za kterou byl nominován na Independent Spirit Award.

V novém Jonzeho filmu Adaptation pak ztvárnil sám sebe v období natáčení filmu V kůži Johna Malkoviche. Cusack hrál dále ve filmech Cradle Will Rock, Bláznivá runway, Tenká červená linie, Jasný terč (tento film produkoval a je spoluautorem scénáře), Con Air, Půlnoc v zahradě dobra a zla, Vyšší zájem, Výstřely na Broadwayi, Stíny a mlha, Tapeheads, Tlusťoch a chlapeček, Vítejte ve Wellville!, Mapa lidského srdce, Nejde o peníze a Za každou cenu.

Zahrál si také v televizním filmu Jack Bull a propůjčil svůj hlas jedné z postav animované pohádky Anastasia. Cusack je zakladatelem divadelní společnosti New Crime Theater Company, se kterým slaví četné úspěchy. Brzy jej budeme moci vidět ve filmu The Runaway Jury s Gene Hackmanem a Dustinem Hoffmanem.

V roce 2005 se objevil jako stavitel lodí Jake Anderson v romantické komedii Láska na inzerát (režie Gary David Goldberg). Cusack se však u tohoto filmu zapojil i do práce na scénáři, neboť sám už má na kontě nejeden scénář.

Mohli by vás také zajímat…