zavřít
Upravit životopis

Životopis

John Burke Krasinski je americký herec, režisér a scenárista. Objevil se např. ve filmech Kněz je poděs, Nějak se to komplikuje, Všude dobře, proč být doma, propůjčil svůj hlas postavě Lancelota ve snímku Shrek Třetí, ale největší popularitu mu vynesla role Jima Halperta v seriálu Kancl.

Soukromý život

Narodil se v Newtonu v Massachusetts internistovi polského původu Ronaldu Krasinskimu a Mary Clare, rozené Doyle, irského původu. Má dva starší bratry Kevina a Paula a byl vychováván jako římský katolík. Již od dětství se přátelí se svým kolegou ze seriálu Kancl B.J. Novak, chodili společně na stejnou základní i střední školu. Před nástupem na vysokou školu rok vyučoval angličtinu v Kostarice. Poté pokračoval na Brown University, kde studoval divadelní umění. Školu absolvoval v roce 2001.

V listopadu 2008 začal chodit s anglickou herečkou Emily Bluntovou, s níž se v srpnu následujícího roku zasnoubil a v červenci 2010 oženil.[8] Předtím chodil se svou kolegyní ze seriálu Kancl Rashidou Jones.

Kariéra

Po absolvování Brownu se přestěhoval do New Yorku, aby se věnoval herectví. Objevil se v reklamách a televizních pořadech, pracoval rovněž jako číšník. Objevil se ve hře What the Eunuch Saw, kterou napsal a režíroval jeho bývalý spolužák. V roce 2000 působil jako pomocný dramaturg v Late Night with Conan O'Brien.

Před kamerou se poprvé objevil v roce 2000 v malé roli ve snímku Velké trable malého města. Následovaly další malé role v seriálech a ve filmech, ale upozornil na sebe až rolí Jima Halperta v seriálu Kancl, v němž začal účinkovat v roce 2005. V roce 2010 jednu epizodu tohoto seriálu i režíroval. Pro seriál rovněž natočil úvodní záběry města Scrantonu v Pennsylvánii.

V roce 2006 byl uveden film Noví gauneři, kde ztvárnil postavu Gideona. V témže roce napsal a režíroval snímek Něco na těch mužích je, jenž byl uveden v roce 2009 na Sundance Film Festivalu. Jedná se o filmovou adaptaci krátkých povídek Davida Fostera Wallace.

Objevil se také v hlavních nebo vedlejších rolích v několika romantických komediích. V roce 2007 hrál ve filmu Kněz je poděs s Mandy Mooreovou a Robinem Williamsem, o rok později ve snímku Tvrdé palice s Georgem Clooneym a Renee Zellwegerovou, v dalším roce ve filmu Všude dobře, proč být doma s Mayou Rudolphovou. V roce 2009 se objevil vedle Meryl Streepové, Aleca Baldwina a Stevea Martina ve filmu Nějak se to komplikuje režisérky Nancy Meyersové.

Mohli by vás také zajímat…