zavřít
Upravit životopis

Životopis

John George Terry je profesionální anglický fotbalista.

Proslulé jsou jeho nekompromisní zákroky, fantastické vůdčí schopnosti a zaujetí pro fotbal. Dřív ho však velice často provázely výstřelky. Navštěvoval kasina a prohrával v nich obrovské částky, účastnil se divokých večírků, a dokonce se před soudem zpovídal z výtržnictví. Nejprve se 12. září 2001 opil v hotelu a ve společenské místnosti plné truchlících Američanů měli s Eidurem Gudjohnsenem, Jodym Morrisem a Frankem Lampardem nevhodné poznámky. Alkoholem zmožení výtržníci pak navíc poničili vybavení bowlingové dráhy – Terry a Lampard se totiž snažili skácet kuželky vlastními těly.

Od týmu v té době dostali všichni vysoké pokuty. John Terry k tomu přidal ještě další průšvih – v jednom exkluzivním londýnském nočním podniku se zapojil do rvačky s vyhazovačem. Byl odsouzen k osmiměsíčnímu podmíněnému trestu, nakonec ho ale odvolací soud osvobodil. Od té noci udělal John Terry ve své kariéře veliký skok ku předu. ,,Tento incident mě hodně poučil. Pochopil jsem, že někteří lidé využijí jakékoli příležitosti, aby se dostali k penězům slavných.“

Kapitánem Chelsea Fc se stal v roce 2003 pod vedením trenéra Claudia Ranieriho a vedl si v této funkci tak dobře, že když v roce 2004 přišel do klubu José Mourinho o přeobrazení této funkce vůbec nepřemýšlel. ,,Je to nejlepší světový obránce,“ říká o Johnu Terrym. S koučem Chelsea většinou moc lidí nesouhlasí, jeho velkohubá prohlášení spíš okolí popuzují. Ale v případě Johna není Mourinho ve svém přesvědčení zdaleka sám. Kapitán Chelsea a anglické reprezentace oslavil v prosinci šestadvacáté narozeniny jako jeden z nejlepších stoperů světa. O jeho extratřídě mluví i trofej pro nejlepšího fotbalistu Premier League, kterou obránce dostává jen zřídkakdy.

Od té noci, kdy prý rozbil o hlavu vyhazovače skleněnou láhev se hodně změnil, a jak sám říká dospěl. K tomu mu jistě pomohla i jeho manželka Toni Poole, která mu loni porodila dvojčata - chlapečka Georgie Johna a holčičku Summer Rose.

Mohli by vás také zajímat…