zavřít
Upravit životopis

Životopis

Johnny Knoxville si získal slávu jako tvůrce a hvězda kontroverzního seriálu z produkce MTV Jackass (vystupoval jako Johnny Jackass). Knoxvillea jsme v roce 2005 mohli vidět ve filmu Legendy z Dogtownu (The Lords of Dogtown) v režii Catherine Hardwicke, kde si zahrál vedle Heath Ledgera a Emile Hirsche.

Knoxville se narodil jako Phillip John Clapp ve městě Knoxville ve státě Tennessee a již odmala se zajímal o herectví. V osmnácti se přestěhoval do Kalifornie, aby zde zahájil svá herecká studia, na něž si přivydělával účinkováním reklamách. Občas psal pro časopisy jako Blunt, Bikini a Big Brother.

V roce 1997 jej napadla myšlenka zrealizovat reality show Jackass a od té doby se pohybuje v herecké a filmové branži. V současné době žije v Los Angeles. Objevil se ve filmech jako Dirty Shame, Kráčející skála, Muži v černém 2. Na podzim 2005 se Knoxville objevil ve filmech Daltry Calhoun, The Ringer a také ve filmu Mistři Hazardu, kde si zahrál po boku Jessicy Simpson a Seanna Williama Scotta.

Mohli by vás také zajímat…